Jezioro Karty wędkarskie

Karty wędkarskie


Karta wędkarska upoważnia do wędkowania na jeziorach Juttern i Ärlången które przynależą do systemu wodnego Stångån i obejmują 855 hektarów wód. Największa głębokość w jeziorze wynosi do 58 m.

Karta wędkarska nie upoważnia do łowienia siecią, zakładania pułapek oraz do łowienia raków. Ryby takie jak pstrąg, szczupak i sandacz mniejsze niż 40 cm należy wypuszczać z powrotem do wody. Karta wędkarska upoważnia do złowienia maksymalnie trzech ryb w ciągu doby.

Istnieją cztery rodzaje kart:

  • Dzienna karta dla jednej osoby za 50 koron (25 złotych)
  • Miesięczna karta dla jednej osoby za 200 koron (100 złotych)
  • Roczna karta dla jednej osoby za 500 koron (250 złotych)
  • Rodzinna karta dla dwóch dorosłych i dwoje dzieci do lat 20 za 900 koron (450 złotych)

Dorosła osoba która posiada jakąkolwiek kartę wędkarską może zabrać ze sobą jedno dziecko, które będzie mogło wędkować razem z dorosłym bez konieczności posiadania osobnej karty wędkarskiej. Należy także pamiętać że kartę wędkarską i ważny dokument tożsamości trzeba mieć przy sobie w trakcie wędkowania.

Licencje wędkarskie można kupić w sklepie Intropris w Vimmerby, lub u jednego z właścicieli jezior. Możesz je kupić osobiście gdy przyjedziesz (my damy Ci namiary gdzie możesz pójść aby te karty nabyć) lub my możemy je dla Ciebie kupić przed Twoim przyjazdem, tak więc gdy przyjedziesz karty już będą na Ciebie czekały.

Jeżeli chcesz abyśmy nabyli dla Ciebie karty, to trzeba nas o tym wcześniej poinformować, i podać nam imię i nazwisko osoby (lub osób) która ma się stać posiadaczem karty. Należy wtedy przelać kwotę za karty na konto podane w kontrakcie przed przyjazdem do domku.

Poniżej jest zdjęcie które pokazuje jak wygląda przód takiej karty wędkarskiej:

Szwedzka karta wędkarska

A tak wygląda tył karty wędkarskiej:

Karta wędkarska